KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073016
nr 1307 3016
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Motivet: 27x33cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 februari 2020
kl 18:46:23
100 kr
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell